włoska restauracja bez glutenu w Krakowie

Świetna włoska restauracja
Chcesz smacznie zjeść? Pośród szerokich opcji, które daje kuchnia z Europy na wyjątkową uwagę zasługuje kuchnia włoska. Dlaczego? Przede wszystkim z tego powodu, że włoska kuchnia to kalejdoskop smaków, połączeń i duża dawka zdrowia.

Charakterystyczne włoskie przyprawy

Naszym rodakom restauracja włoska, kojarzy się głównie z makaronem i pizzą i ewentualnie z owocami morza. Podczas gdy włoskie gotowanie to również takie smakołyki jak słodkie desery czy oliwki.

Klasyczne włoskie posiłki

Makarony są bazą kuchni włoskiej. Włosi przygotowują makarony w kilkudziesięciu rodzajach. Praktycznie niełatwo wymyśleć produkty których nie można dołączyć do makaronu. Restaurants near Main Market Square Ryby, dodatki mięsne oraz przeróżne warzywa, sprawiają, że makarony nie mogą się znudzić.

Kolejną typową potrawą jest pizza. Wprawdzie nie pochodzi ona z Włoch tylko z Grecji. Znana jest jednak jako włoskie danie. Dobra włoska pizza powinna mieć cienkie ciasto i mała ilość składników. Najpopularniejsza wersja pizzy to margharita z mozarellą. Świeża pizza to uciecha dla podniebienia, ale również ogromna ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli masz zamiar być szczupły.

Włoskie potrawy to coś więcej niż tylko pizza i makaron. To też canelloni, focaccia, ravioli i szeroki wybór słodyczy – np. granita czy zabaglione. Odwiedzając włoską restaurację nie można nie skosztować wina czy dojrzałych serów- gorgonzoli, mozarelli oraz pecorino.
Zobacz film