Kraków gotuje się na wybory

Najważniejszym spośród największych utrudnień w lwiej części miast w naszym kraju jest infrastruktura drogowa. Nasze gminy są nie dostosowane do tak dużego nasilenia korków, jaki pojawił się poprzez zwiększenie się liczby samochodów na naszych drogach. Z tego powodu jedną z najbardziej istotnych kierunków rozwoju jakie musi rozpocząć niemalże każda gmina jest inwestycja w transport i komunikację. Jezdnie i transport miejski to najważniejszy obszar, jaki pozwoli polepszyć wygodę krakowian jak również poprawi całokształt infrastruktury miasta.

Na tle pozostałych gmin, nowe projekty drogowe w Krakowie silnie się wyróżniają. Krakowianie w referendum wypowiedzieli się za metrem, ale przed tym jak ono zostanie zbudowane, w rozwój komunikacji miejskiej i drogi trzeba zainwestować sporo środków . Z bardziej istotnych decyzji finansowych warto podkreślić:
całkowicie elektryczną nitkę autobusową – pierwszą w Polsce,
nowoczesne torowisko na Ruczaju,
w pełni przebudowany dworzec kolejowy wraz z miejscem handlowym.
Poza tym, w planach miasto ma inwestycje w przynajmniej kilkanaście nowoczesnych połączeń pomiędzy już wybudowanymi drogami i remonty już powstałych połączeń autobusowych oraz połączeń podmiejskich.
Mieszkańcy remontów nie znoszą – utrudnienia w poruszaniu się i dojazdach do biur dają się im we znaki na co dzień. Trzeba jednak mieć jasność tego, że bez remontów jakość dróg nie może być lepsza i by mieszkało się wygodniej, wymagać trzeba cierpliwości.Majchrowski działania
Inwestycje w rozwój transportu to nie jedynie kolejne drogi, ale również lepszej odporności powierzchnia dróg, która będzie lepsza i odporna. (jednym z takich wzorów może być odporna na ścieranie powierzchnia jezdni na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka oraz na zewnętrznej drodze Wadowickiej). Oczywiście, Kraków potrzebuje dodatkowo wielu zmian i nowych pomysłów, aby poruszało się po nim wygodnie. Nie tylko autem, ale również komunikacją miejską. Mimo to da się zauważyć jasno, że całość jest na prostej trasie do tego, by Krakusom żyło się tu naprawdę wygodnie i z zadowoleniem.