koktajl z kaszą jaglaną

W dzisiejszych czasach skupiamy się na tym, co spożywamy – wybieramy towary coraz rozsądniej, kierując się zdrowiem oraz dietą. Czasy, kiedy konsumowaliśmy wszystko w bezgranicznych liczbach już minęły – czas na zdrowe pożywienie oraz naturalne artykuły. Z tego powodu coraz to częściej także szuka się zastępników w kuchni. Sól i tłuszcz pozostaje pod każdym względem odsunięty od jadłospisu a towary dość ciężkie dla żołądka oraz jelit, tak jak na przykład makaron lub ziemniaki. Często zastępuje się je towarami lżejszymi, na przykład ryżem czy też kaszą. Mają one równie wiele artykułów odżywczych, niemniej jednak organizm po prostu znosi je o wiele przyzwoiciej. Olśniewającym przykładem solidnego produkty jest kasza jaglana, która dawno temu gościła na stołach wybitnie w szeregu przypadków a dzisiaj niestety została zapomniana.

kasza jaglana z gruszkami

Na szczęście coraz to więcej osób ceni jej uroki i decyduje się na wprowadzenie do codziennego jadłospisu tej oczywiście kaszy. Z jakiego powodu? Czym ona różni się od schematycznej kaszy do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni na co dzień? A więc riposta na to zapytanie jest niezmiernie łatwa – kasza jaglana to gruntownie inny rodzaj kaszy. Już sam jej wygląd na to wskazuje, bowiem są to bardzo delikatne ziarenka o kolorze żółtym. Wypada traktować ją trochę inaczej aniżeli szablonową, słynną nam kaszę, albowiem nie gotuje jej się jedynie tradycyjnie. Jej przygotowanie żąda nieco więcej czasu ale jest tego godne, albowiem wrażenia smakowe są w istocie fajne. Dlaczego niemniej jednak powinniśmy zaintrygować się tą właśnie kaszą? Otóż kasza jaglana ma niezwykle wiele korzystnych dla człowieka właściwości, jakich nie posiada żaden inny towar lub trudno jest je odszukać.
Przykład? Kasza jaglana jest nadzwyczaj trafnym źródłem niezwykle wielu witamin z grupy B, lecz nie tylko, dostarcza bo także witaminy z grupy E, które bardzo poprawiają pamięć i koncentrację a także dużo kapitalnych składników mineralnych, a mianowicie magnez, fosfor, żelazo czy potas. Oprócz tego kasza jaglana to jest bardzo bogata w antyoksydanty, co świadczy, że wychwytuje i w głównej mierze neutralizuje tak oznaczane wolne rodniki, dla nas dość niebezpieczne. Jakie atrybuty jeszcze sobą reprezentuje? To imponujący sposób na zmniejszenie poziomu cholesterolu we krwi, to także kasza wybitnie odżywcza i przede wszystkim lekkostrawna, w następstwie tego nadaje się dla chorych i bezsprzecznie dla dzieci, jakim wbrew pozorom stosowny przyrządzona powinna nadzwyczaj smakować. Zawiera również krzemionkę, składnik okazjonalnie spotykany wobec tego tak znaczący, która odpowiada za zdrowy wygląd paznokci i skóry i zapobiega odwapnianiu kości.